Loading...

Aktualności

Druga edycja Kreatywnych rozmów o Nauce

Pierwsza edycja naszego show naukowego KRON, która miała miejsce w lutym tego roku, cieszyła ogromnym zainteresowaniem nie tylko społeczności akademickiej, ale również mieszkańców Białegostoku. Sześciu naukowców opowiadało publiczności o zagrożeniach, które niosą nam koty, o chemii miłości, o statkach kosmicznych, o motylach i ich rozmnażaniu, a także o wielu innych naukowych ciekawostkach. Motywem przewodnim drugiej edycji KRONa są szeroko rozumiane nowe technologie oraz innowacje, w szczególności te co wykorzystują ludźki umysł i percepcję. Zaproszonymi gośćmi będą nie tylko użytkownicy nowoczesnych technologii i innowacji, ale ci, którzy pracują nad ich rozwojem i ukierunkowaniem. To oni są przykładem młodych, pomysłowych, ambitnych ludzi, gotowych na różne wyzwania życiowe.

Tym razem prelegenci KRONa będą zadziwiać nas postępami technologicznymi, aktualnym rozwojem technologii, a także swoimi wytworami i produktami technologicznymi. Każdy będzie miał do 20 minut, żeby wprowadzić widzów w ciekawy świat nowych technologii oraz innowacji, wykorzystując swoją wiedzę, charyzmę, umiejętności aktorskie, talent komiczny i inne, czasem zaskakujące umiejętności.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zdążył zapoznać się z formułą naszego wydarzenia, to wyjaśniamy:

KRON to cykliczne spotkania z naukowcami i praktykami, którzy chcą się podzielić „ideami wartymi rozpowszechniania” z szeroką publicznością. Wydarzenie te jest swego rodzaju „show naukowym” organizowanym przez studentów i doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku. Kreatywne Rozmowy o Naucę łączą ludzi z pasją, którzy potrafią wyjaśnić różne zjawiska, procesy, wydarzenia itd. w sposób przystępny, a zarazem niezwykle ciekawy i inspirujący. Każda edycja Rozmów skupia się na innych dziedzinach nauki i wiedzy. Wstęp na wydarzenie jest otwarty dla wszystkich – zarówno młodszych, jak i starszych, profesjonalistów oraz laików. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja nauki, inspiracja do różnych przemyśleń, a także aktywizacja młodych ludzi poprzez wskazywanie im nowych, ciekawych ścieżek rozwoju.

Gdzie i kiedy?

Druga edycja KRONa odbędzie się 20 października 2016 roku o godzinie 18:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury, znajdującym się na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku przy ulicy Ciołkowskiego. Czekamy na wszystkich ciekawych świata nauki i technologii! Wstęp oczywiście wolny.

Zapraszamy!

Mariana Kozłowska (Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Doktorantów UwB)

Paweł Szorc (Przewodniczący Parlamentu Studentów UwB)

Autor wpisów
Mariana Kozłowska - Doktorantka na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku.
Strona główna Wróć na górę